Telšių rajono vietos veiklos grupė kartu su Plungės rajono savivaldybės ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupėmis įgyvendina tarptautinį bendradarbiavimo projektą akademija „Nuotykių LEADER“ (ACADEMY ADVENTURE LEADER) (toliau-Projektas). Projekto užsienio partneriai Švedijos Leader Malardalen, Leader Nedre Dalaven ir Latvijos Saldus vietos veiklos grupės.
Projekto tikslas – stiprinti jaunų žmonių iš Lietuvos, Švedijos ir Latvijos mokymąsi iš patirties, ugdyti verslumo įgūdžius praktiškai eksperimentuojant per dalyvavimą LEADER programoje. Projekto uždaviniai – suorganizuoti dvejas jaunimo verslumo Akademijas Švedijoje ir Lietuvoje, kurių metu jaunimas tobulintų verslumo įgūdžius, gautų žinių apie LEADER programą ir apie jų galimybes dalyvauti VVG kaimo plėtros procesuose.
Birželio 27 – liepos 3 dienomis Telšių rajone vyko Projekto antroji jaunimo verslumo Akademija, kurioje dalyvavo 48 Lietuvos ir Latvijos vietos veiklos grupių atstovai. Pirma, antra akademijos diena buvo skirta susipažinimui, komandų formavimui (40 dalyvių buvo padalinti į grupes užduotims atlikti), komandos pavadinimo sukūrimui, LEADER metodo ir VVG veiklos pristatymui, verslo veikimo subtilybėmis. 3—5 dieną grupės, naudodamos įvairias susisiekimo priemones: automobilius, dviračius, baidares bei pėsčiomis komandos vyko lankyti Telšių rajono, Plungės rajono savivaldybės ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupių LEADER vietos projektus, kuriuose jiems reikėjo atlikti pateiktas užduotis, susijusias su verslumu, medijų kūrimu, pasirūpinti komandos narių maitinimu. Per dieną viena grupė turėjo iki 3-4 susitikimų su vietos verslininkais, bendruomenių atstovais, kurie vykdo veiklą LEADER programos pagalba. Paskutinė akademijos diena skirta idėjų išgryninimui, akademijos rezultatų, savo asmeninių pasiekimų įsivertinimui, atsiskaitymui. Dalyvių atliktas užduotis vertino kartu dalyvaujantys stovyklos vadovai. Kiekvienos dienos vakarais dalyvių laukė įvairios komandinės, kultūrinės, sportinės užduotys, kurios leido dalyviams bendrauti vis laisviau, peržengti asmenines erdves, atrasti kultūrinius panašumus ir skirtumus. Ko gero, ypatingą įspūdį paliko kultūrinis vakaras, kurio metu lietuvių ir latvių jaunimas pristatė savo šalis vieni kitiems, kartu šoko liaudiškus šokius, mėgino suprasti latviai lietuviškų žodžių reikšmes ir atvirkščiai.
Akademijos paskutinę dieną kiekvienas dalyvis gavo sertifikatus, patvirtinančius apie dalyvavimą projekte ir įgytą patirtį jos metu.
Per šią savaitę buvo daug atrasta, sužinota ir patirta. Smagu buvo girdėti jaunųjų dalyvių nuostabą, kiek daug ir kokių įdomių veiklų galima vykdyti kaimiškose teritorijose pasinaudojus LEADER programos finansine parama ir instrumentais. Susidomėję klausinėjo, nuo ko reikėtų pradėti, kur kreiptis, kokius reikalavimus atitikti, norint pretenduoti į LEADER programos paramą ir pradėti vykdyti savo veiklą. VVG atstovus tokie klausimai ir susidomėjimas labai džiugina.
Telšių rajono, Plungės rajono savivaldybės ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupių atstovai dėkoja visiems Akademijos dalyviams už nuoširdų dalyvavimą, bendradarbiavimą ir tamprų veiklų ir užduočių įveikimą ir atlikimą.
Taip pat Telšių rajono, Plungės rajono savivaldybės ir Šiaurės vakarų Lietuvos vietos veiklos grupių atstovai nuoširdžiai dėkoja vietos verslininkams, bendruomenių ir biudžetinių įstaigų atstovams, priėmusiems jaunuosius Akademijos dalyvius, pasidalinusiems savo patirtimi ir patarimais įgyvendinant vietos projektus.
Tikimės, kad per Akademiją įgyta patirtis taps impulsu jaunimui imtis veiklos bei iniciatyvos pradėti kurti gerovę kaime.